Порядок проведення електронних торгів

Електронні торги в системі Прозоро.Продажі проводяться в декілька етапів. Першим етапом являється підготовка до аукціону. Вона включає в себе розміщення оголошення стосовно майбутніх торгів та реєстрацію учасників. Для того щоб прийняти участь в аукціоні, користувач електронного торгового майданчика повинен подати заявку, а також сплатити гарантійний внесок. Цей внесок буде виступати в ролі підтвердження серйозності намірів учасника щодо майбутньої купівлі лоту. Якщо учасника не буде признано переможцем торгів, то цей внесок йому повернеться автоматично.

Що потрібно вказати в заявці на проведення торгів

Організатор аукціону (продавець) в своїй заявці на проведення торгів повинен вказати наступну інформацію:

  • тип майна, що буде продаватися;
  • повний опис його майна;
  • початкову ціну;
  • крок ставки;
  • гарантійний внесок (його розмір);
  • інші умови проведення торгів, що являються суттєвими.

Заявка на проведення аукціону може включати в себе 1 лот або декілька. Для того щоб дізнатися більше про організацію аукціону та особливості його проведення можна перейти за посиланням sale.uub.com.ua.

Особливості опису лоту

Опис лоту залежить від його типу. Наприклад, якщо продажу підлягає квартира чи житловий будинок, то крім основної інформації також потрібно указати площу, план, місце розташування, дані про земельну ділянку, якщо це будинок, та інше. Для приміщень нежитлового типу крім всього цього також повинно бути вказане його призначення. Якщо нерухомість має якість обмеження (наприклад, обтяження), то про них також повинно бути зазначено в описі лоту.

З чого складається оголошення про торги

Оголошення про проведення аукціону також буде включати в себе інформацію стосовно дати проведення торгів та строку. Прийняти участь в аукціоні можуть ті, хто заздалегідь подав заявку та сплатив гарантійний внесок. В ході проведення аукціону учасники роблять свої ставки. При цьому кожна наступна ставка не може бути менше попередньої на розмір кроку, що був встановлений організатором торгів.

Строк проведення торгів залежить від вартості лота: чим вона вище, тим довше буде тривати аукціон. По його завершенню всі учасники, що робили свої ставки, отримають повідомлення про вибір переможця. Тим, хто не переміг, гарантійний внесок буде повернений. Переможець в свою чергу отримає повідомлення, в якому буде вказана кінцева дата та час сплати повної вартості товару. Якщо переможець не виконає умови договору, тобто не сплатить повну вартість лоту в заданий строк, то гарантійний внесок йому повернений не буде, а право на купівлю лоту перейде до учасника, що стоїть на другому місці після переможця. Завдяки такій системі мінімізуються ризики, а також забезпечується виконання учасниками торгів умов договору купівлі-продажу.

Що може продаватися на електронних торгах

Через систему Прозоро.Продажі можна купити нерухомість, землю, транспортні засоби, меблі, акції, майно банкрутів та багато чого іншого. В Україні в липні відкриється ринок землі, а вона, як відомо, являється одним із самих цінних активів. Знайти більше інформації про продаж землі через електронні аукціони можна тут https://sale.uub.com.ua/ru/filter/land-parcel. Якщо у вас є будь-які питання щодо організації аукціону чи участі в ньому, то ви можете їх задати менеджерам торгівельного електронного майданчика.

Публічні закупівлі через систему Прозоро – це можливість вигідно продати чи купити майно будь-якої форми власності, не виходячи з дому та в будь-який час, так як електронні аукціони працюють 24 години на добу.