Це протокол встановлення імплантатів із негайним навантаженням. Технологія дозволяє провести імплантацію та протезування тимчасовими ортопедичними конструкціями за один етап, не чекаючи поки що штифти приживуться в кістки. Це прогресивний, менш травматичний та зручний для пацієнта метод відновлення зубів.
Для одноетапної імплантації можуть використовуватись 2 види дентальних імплантатів:
- односкладові моделі, у яких абатмент з’єднаний із внутрішньокістковою частиною. Застосовуються для заміни різців у зоні посмішки.
- класичні двоскладові — складаються з внутрішньокісткової частини (коренеподібний штифт) та абатменту, що вкручується в імплант після його вживлення. Ці моделі використовуються для відновлення премолярів та різців.
Хороший стоматолог Черкаси допоможе вам зробити правильний вибір.
Переваги технології
Одноетапна імплантація дозволяє:
- отримати нові зуби за день (частіше за 3-7 днів);
- повернути витончену посмішку, естетику зубного ряду за 1 операцію.
- відновити жувальну функцію і позбавитись знімних протезів.
Кому підходить одноетапна (однофазна) імплантація?
Одноетапний протокол підходить пацієнтам, у яких:
- втрачені один або кілька зубів у зоні посмішки (різців та премолярів);
- повна або майже повна адентія (беззуба щелепа).
Після обстеження лікар-імплантолог вибере найкращий спосіб виправлення зубного ряду з урахуванням вашої ситуації. Якщо дозволяє клінічна ситуація і немає протипоказань, лікар може вирішити встановити коронку відразу після імплантації імплантації. Зазвичай, одноетапний спосіб застосовується приховування дефекту в естетично значимої зоні (передні зуби). У цьому випадку коронка виконує суто естетичну, а не жувальну функцію.
Схема лікування
- Обстеження та планування лікування. Пацієнт обов’язково проходить комп’ютерну томографію для оцінки місця вживлення штифта, перевіряється рівень висоти та ширини кісткових тканин, відсутність утворень в області верхівок зубного коріння. На цій стадії хірург визначає, який імплант необхідно встановлювати під кутом, а який у вертикальному положенні. У деяких випадках доведеться здати додаткові аналізи для виключення протипоказань до імплантації (ВІЛ, цукровий діабет, хвороби крові та ін.)
- Підготовка пацієнта до імплантації. На цій стадії усуваються всі осередки інфекції, які можуть призвести до відторгнення імпланту (карієс, зубний камінь, запалені ясна, зіпсовані частини коріння).
- Установка імплантів та тимчасового протезу. Під загальною анестезією пацієнту вживлюють титанове коріння разом з формувачами ясен або тимчасовими абатментами. Відразу або через кілька днів встановлюється тимчасова протезна конструкція з полегшеного матеріалу. Постійний протез із металокераміки або цирконію можна ставити мінімум через 12 місяців.
У чому відмінність одноетапної від двоетапної методики?
Двоетапна імплантація — це класична методика, при якій вживлення імпланту та протезування здійснюються на різних етапах. Спочатку ставлять імплант, а ясна зашивають наглухо. Постійну коронку встановлюють вже на другій стадії через два-три місяці, коли імплант прижився. Недолік такого методу — дві операції, тим самим збільшується час повноцінної установки зуба. На відміну від двоетапної імплантації, одноетапний протокол дозволяє пацієнту відразу піти з клініки з новими зубами. На сайті сучасної стоматологічної клініки ви можете дізнатися скільки коштує імплантація зуба та отримати додаткову консультацію стосовно вашої проблеми.